· Najnowszy użytkownik: Monikaj

Zadania na poniedziałek 06.04.2021

Zadanie dla grupy "Misie" od Pani Renaty
Witam was po świętach. Czy wiecie,że dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Sportu?
1. Wysłuchajcie wiersza Doroty Gellner "Piłka" tutaj
2. Co robiła piłka z kotem? Kogo obudziła? Kto na nią usiadł? Gdzie teraz śpi?
3. Na pewno lubicie bawić się piłką. Pamiętacie, jak ostatnio graliśmy w "Kolanko" oraz "Dwa ognie?"Dorośli i młodzież grają w siatkówkę, kosza, tenisa, piłkę ręczną, nożną wykorzystując w tych grach piłkę. Przyjrzyjcie się ilustracji i nazwijcie te dyscypliny sportu./rys.1/ Jeśli nie znacie wszystkich to zapytajcie rodziców lub rodzeństwa.
4. Ułóżcie zdania z użyciem wyrazu "piłka" na podstawie wiersza np. Piłka wskoczyła do wiadra. Policzcie ile jest wyrazów w ułożonym przez was zdaniu.
5. Zaprojektujcie piłkę, którą chcielibyście mieć. Zastanówcie się, jak będzie wyglądała; jakie będzie miała wzory, rysunki albo kolor.
6. Zabawcie się dzisiaj piłką. Możecie rzucać piłką do kosza,podrzucać i łapać. Wykonajcie tunel np. z klocków i toczcie w nim piłkę jedną ręką. 7. Jaką dyscyplinę sportu chcielibyście uprawiać? Przeczytajcie wyrazy obok obrazków./rys.2/

Zadania na piątek 02.04.2021

Zadanie dla grupy stokrotki od Pani Małgosi i Elwiry
Dzień dobry!
Bardzo proszę aby każda Stokrotka napisała na kartce swoje imię. Teraz z każdej literki w imieniu spróbowała ułożyć nowe słowo, rozpoczynające się właśnie ta literką. Chętne dzieci mogą ułożyć więcej słów. Powodzenia! Zachęcam również aby w dalszym ciągu ćwiczyć tańce, które proponowałam w środę. Wesołych świąt Stokrotki, bądźcie zdrowe i radosne!!!
Dzień dobry Stokrotki, przesyłam Wam świetną zabawę z integracji sensorycznej. włączcie film i przyłączcie się do zabawy. Życzę Wam zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.tutaj

Życzenia Wielakanocne

Aby Święta Wielkiej Nocy
były wzorem duchowego wzbogacenia i umocnienia
dającego radość, pokój i nadzieję.
Wszelkiej pomyślności z serca życzy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i Personel Przedszkola

Zadania na czwartek 01.04.2021

Zadanie dla grupy "Misie" od Pani Renaty
Witam przedszkolaki w matematyczny czwartek.
1. Posłuchajcie uważnie wiersza o pisankach, zapamiętajcie jak najwięcej.
Pisanki-Stanisław Aleksandrzak. Dzieci obsiadły stół i malują pisanki: pierwsza - ma kreski, druga - ma kółka złote, trzecia - drobne kwiaty, czwarta - dużo kropek, piąta - srebrne gwiazdki, szósta - znów zygzaki, siódma - barwne kwiaty jak astry lub maki, ósma - wąskie szlaczki z zieloniutkich listków, dziewiąta - największa - ma już prawie wszystko: i kropki, i zygzaki, i paseczków wiele, i czerwień, i złoto, i błękit, i zieleń, i piękne gwiazdy na jajku ktoś posiał, dumne były z niego Hania i Małgosi...
2. Odpowiedzcie na pytanie:
-Kto malował jajka?
-Które jajko miało srebrne gwiazdki?
-Ile było wszystkich jajek?
-Jak wyglądało siódme jajko?
Na pewno udało się wam odpowiedzieć na pytania. Brawo! Możecie namalować pisanki i wyciąć je, a potem ułożyć wg kolejności od pierwszej do dziewiątej. Ciekawa jestem jak będą wyglądały wasze pisanki. Poproście rodziców aby umieścili zdjęcia.
Zapraszam was do rozwiązania zagadki matematycznej, którą sami przeczytajcie. Ania pomalowała 9 jajek. Rozbiła 5 jajek. Ile jej zostało? Ułóżcie na stole 9 przedmiotów/guziki,klocki/, odłóżcie do pudełka 5 z nich. Ile zostanie na stole? Napiszcie na kartce 9-5=4 Mama kupiła 10 jajek. Z 5 zrobiła majonez a 2 ugotowała. Ile jajek zostało? Ułóżcie na stole 10 przedmiotów a potem zabierzcie 5 i jeszcze 2.Ile zostanie? Brawo! Na pewno sobie poradziliście z zadaniem. Po tak intensywnym myśleniu przyda się trochę ruchu. Zapraszam was do wiosennych ćwiczeń gimnastycznych. tutaj

Zadania na środę 31.03.2021

nia
Zadania dla grupy "Stokrotki" od Pani Małgosi i Elwiry
Dzień dobry Stokrotki! Zapraszam dzisiaj do zabaw muzyczno-ruchowych. Przypomnijcie sobie zabawy, które już znacie, zaproście do nich innych domowników(jeśli mają czas) tutaj tutaj

Dzień dobry Stokrotki. Zapraszam Was do zabawy z puzzlami z jajek.
Do wykonania tego zadania potrzebne będą:
- kolorowy papier
-nożyczki
- mazak
Zbliża się Wielkanoc, więc rysujemy np. jajka na dowolnym kolorze kartki (zamiast jajka może być dowolny kształt - kwadrat, prostokąt... i ich dowolna liczba) i wycinamy.
1. Tworzymy z jajka puzzel -rysujemy wzdłuż dowolną linię.
2. Na jednej i na drugiej połowie piszemy sylaby, które po przeczytaniu utworzą wyraz.
3. Następnie tniemy wzdłuż linii i rozsypujemy np. na stole.
4. Zadaniem dziecka jest wyszukanie pasujących części, dopasowanie do siebie i odczytanie wyrazu.

(im więcej jajek, tym trudniejsze zadanie dla dziecka) UDANEJ ZABAWY