· Najnowszy użytkownik: Monikaj

Zadania na wtorek 30.03.2021

Zadanie dla "Misiów" od Pani Renaty
Witajcie Misie. Zapewne robicie albo wkrótce będziecie robić pisanki na święta wielkanocne ze swoją rodziną. Podczas świąt będziecie jeść jajka kurze, kacze, gęsie albo strusie. Mam dla was film na podstawie "Bajki o gęsim jaju,raku Nieboraku, kogucie Piejaku, kaczce Kwaczce, kocie Mruczku i o psie Kruczku", którą napisała Ewa Szelburg-Zarembina tutaj
Po obejrzeniu bajki odpowiedzcie na pytania:
-Jakie zwierzęta wystąpiły w bajce?
- Z kim poszły na wędrówkę? Wymień po kolei wszystkich.
- Gdzie postanowili nocować?
- Co stało się w nocy?
- Dlaczego skorupka na gęsim jaju pękła?
- Kto wyskoczył z jajka?
Przeczytajcie wyrazy pod obrazkami./rys.1/ Narysujcie szlaczki na jajkach wyciętych z papieru. Wykorzystajcie wzory przedstawione na obrazku./rys.2/

Zadania na poniedziałek 29.03.2021

Zadanie z grupy "Misie" od Pani Renaty
Witajcie przedszkolaki! Zapewne wiecie, jakie będziemy obchodzić święto? Małymi kroczkami zbliżają się święta wielkanocne. W przedszkolu odwiedził was zajączek.
1.Posłuchajcie piosenki "Święta wielkanocne"
Zapraszamy Tutaj
2.Co przyniósł dzieciom zajączek?
3. O jakim zwyczaju świątecznym opowiada piosenka?
4.Powiedzcie, jaka jest melodia tej piosenki-powolna, skoczna.
5. Zabawcie się podczas piosenki, podskakując jak zając gdy usłyszycie słowo "
zając".
6.Nauczcie się śpiewać piosenkę. Spróbujcie wykonać rysunek na podstawie jej treści. Rysunek przynieście do przedszkola, gdy już będzie otwarte. 7.Przeczytajcie wyrazy związane ze świętami i odszukajcie odpowiednie obrazki.
8. Podzielcie wyrazy na sylaby i policzcie, ile ich jest. Wyszukajcie samogłoski w wyrazach. Który wyraz ma ich najwięcej?
9. Ułóżcie zdania z przeczytanymi wyrazami. Postarajcie się ułożyć jak najdłuższe zdania.

KOMUNIKAT!

Decyzją Dyrekcji Publicznego Przedszkola Nr3 im. Pszczółki Mai w Zdzieszowicach w dniach od 29.03.2021r. do 09.04.2021r. przedszkole będzie nieczynne.
Przedszkole zapewnia opiekę dzieciom, rodziców medyków i służb mundurowych.

Ogłoszenie wyników rekrutacji

Zgodnie z ZARZĄDZENIEM NR SG.0050.332.2021 BURMISTRZA ZDZIESZOWIC z dnia 19 stycznia 2021 r. w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli prowadzonych przez gminę Zdzieszowice. I etap rekrutacji do przedszkola na Nowy Rok Szkolny 2021/2022 zakończony.
Lista dzieci zakwalifikowanych dzieci została wywieszona w holu przedszkola.
Informacje o wynikach rekrutacji można również uzyskać telefonicznie 77/4844229
Wszystkim rodzicom dziękujemy za wybór naszego przedszkola.

ZAJĄCZEK

DROGIE DZIECI!
31.03.2021r. (środa) do naszego przedszkola zawita "Zajączek". Wszystkie dzieci będą miały okazję spotkać się z "Zajączkiem" w swoich grupach. Serdecznie zapraszamy!