Podziękowania

Do pobrania

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 39
· Najnowszy użytkownik: MartynaN

Strona BIP

Strona Rzecznika Praw Obywatelskich

Strona Rzecznika Praw Dziecka

Zadania na czwartek 23.04.2020r.

Joga dla wszystkich od Pani Agnieszki
Witam Was Gwiazdeczki. Dziś zrobimy coś dla zdrowia! Wiecie już dobrze, że by być zdrowym potrzebujemy dużo witamin, musimy też dbać o higienę osobistą. Ponadto niezwykle istotny jest ruch. Dlatego dziś proponuję Wam zajęcia z jogi w parach. Zaproście jednego z domowników do wspólnej zabawy. Miłego ćwiczenia!
Zapraszamy tutaj

Zarania dla grupy "Stokrotki" od Pani Gosi
Dzień dobry! Dzisiaj pobawimy się literką T, t. Zapraszam do obejrzenia bajki o tej literce; Zapraszamy tutaj Teraz powiedz głośno słowa zaczynające się t, które zapamiętałeś z tej bajeczki...a może znasz jeszcze inne słowa? Podziel je na sylaby klaszcząc lub tupiąc nogą. Dokończ: to....,ta...,te..., ti..., tu..., ty.... Spróbuj ułożyć literkę T,t np. z klocków, zapałek lub czegoś innego. Powodzenia!!! Jeśli masz ochotę to możesz próbować pisać tą literkę.

Zadania dla wszystkich przedszkolaków z języka niemieckiego od Pani Anity
Witajcie! Na dziś kolejna porcja zadań służących utrwaleniu poznanych słówek. 1. Znajdźmy jakiś instrument, z pomocą którego będziemy nadawać tempo zabawie. Dziecko zamienia się w auto - das Auto. Porusza się w dowolnym kierunku po pokoju, ale w tempie podanym przez rodzica - powoli, szybciej, najszybciej, powoli, stop.
2. Dziecko próbuje ruchem pokazać swoją ulubioną zabawkę. Tym razem to rodzic zgaduje, co to jest i naśladuje ruchy dziecka. Następnie może nastąpić zamiana ról.
3. Rozkładamy po pokoju klocki, największe jakie mamy. Zadaniem dziecka jest przejść między klockami na czworakach tak, aby nie potrącić żadnego z nich.
4. Również dziś zachęcam do obejrzenia animacji. Tym razem będzie to Puppenhaus-domek dla lalek. Zapraszamy tutaj

Zadania matematyczne dla dzieci z grupy "Misie" od Pani Renaty.
Dzisiaj nauczycie się jak i czym mierzyć przedmioty i nie tylko. Na pewno wiecie,że pomiaru można dokonać za pomocą różnym przyrządów; miarki krawieckiej, linijki, taśmy mierniczej. Dawniej długości przyrównywano do różnych części ciała. Mierzono w stopach, łokciach, czy odległości od łokcia do palca środkowego. 1. Zmierz długość dywanu stopa za stopą idąc wzdłuż jednego boku. Policz, ile takich kroków zrobiłeś. Teraz poproś dorosłych aby zmierzyli długość dywanu stopa za stopą. Czy wynik twój i rodziców różni się? Powiedz, dlaczego? Możesz w ten sposób/stopa za stopą / zmierzyć długość i szerokość pokoju. 2. Teraz spróbuj zmierzyć np. długość stołu za pomocą łokcia kładąc go na stole od brzegu. Zaznacz miejsce gdzie kończą się palce i dalej odmierzaj. Zmierz w podobny sposób parapet, długość mebli. 3. Pomiaru możesz dokonać za pomocą sznurka, tasiemki, paska papieru wyciętego z gazety. 4. Będąc na spacerze z rodzicami możesz zabawić się w odmierzanie odległości od mamy do drzewa,ławki itp., albo zmierzyć Jaka odległość jest między drzewami. 5. Zaznacz sobie miejsce, z którego zaczniesz skoki. Zrób przysiad, ręce odchyl do tyłu, Złącz stopy razem. Skocz do przodu z jednoczesnym wymachem rąk w przód. Zatrzymaj się w tej pozycji, zaznacz miejsce skoku a następnie zmierz w dowolny sposób odległość od miejsca skoku. Możesz podjąć rywalizację z domownikami Kto skoczy najdalej a wyniki możesz zapisać na kartce. Przyjemnej rywalizacji. 6. A teraz trochę gimnastyki z piłką. Dobrej zabawy. Zapraszamy tutaj

Zadania dla dzieci z grupy "Rybki" od Pani Ani
Drodzy rodzice. Przeczytajcie dzieciom rymowanki na temat tańców i obejrzyjcie do każdego z nich fragment z filmiku. Zwróćcie również uwagę na regionalne stroje: Krakowiak to taniec szybki, wesoły, tańczą go pary i całe zespoły. Głośne przytupy, cwał w lewo, w prawo. Spróbuj zatańczyć albo bij brawo. Zapraszamy tutaj Kujawiaka tańczymy łagodnie, delikatnie na trzy się bujamy. Przy muzyce nastrojowej do rytmu się obracamy. Zapraszamy tutaj Oberek zwany jest też obertasem, nazwę wziął od obracania. W żywym tempie do skocznej melodii w takcie na trzy są te wirowania. Zapraszamy tutaj Mazur to polski taniec narodowy. Kroki w przód, w tył, w obrocie i w bok. W tempie na trzy tańczą nogi i ręce, nawet gdy w sali jest wielki tłok. Zapraszamy tutaj Polonez jest tańcem dostojnym, tańczymy go krokiem powolnym. Takt poloneza jest na trzy, zatańczmy więc razem ja i ty. Zapraszamy tutaj Spróbujcie wybrać spośród nich taniec który podoba się dziecku najbardziej. Zadaniem dzieci jest poruszanie się do tej muzyki z wykorzystaniem własnych pomysłów, bądź naśladowanie kroków tanecznych z filmu.

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,082,783 unikalne wizyty