Zajęcia na wtorek 09.06.2020

Zadanie od pani Ani i pani Gabrysi dla dzieci z grupy "Rybki"
1. Zabawa "Co tu nie pasuje?". Drogie dzieci, poproście rodzica o przeczytanie poniższych słów, w każdej grupie jedno z nich nie pasuje. Wskaż niepasujące słowo: - tygrys, kot, lew, ryś, pies; -autobus, samolot, samochód, rower, motor; -dom, kamienica, tort, blok, igloo; -pietruszka, kalafior, burak; -koc, koszulka, spodnie, sukienka, kurtka.
2. Zabawy gimnastyczne - ćwiczenia równowagi. Na początek mała rozgrzewka, proponuję również naukę wierszyka na pamięć i wykorzystywanie go do codziennej porannej gimnastyki (wykonujemy ruchy według słów) :): Ręce w dole, ręce w górze, rysujemy koło duże, skok do góry, ręce w bok, teraz w przód zrób jeden krok, skok do tyłu, skok na nodze, teraz usiądź na podłodze.
3. Chodzenie po wyznaczonej ścieżce (np. sznurkiem) stopa za stopą; przeskoki obunóż przez linię, z prawej strony na lewą i odwrotnie przesuwając się w przód; utworzenie ze sznurka okręgu - wskakiwanie i wyskakiwanie obunóż, na prawej nodze, na lewej nodze
4. A teraz wykonaj proszę ćwiczenia naśladowcze z ilustracji poniżej. Do wyboru obrazka możesz wykorzystać dwie kostki do gry sumując liczbę oczek.
5. Na koniec zapraszam do samodzielnego wytworzenia baniek mydlanych z podanego przepisu. Podczas zabawy sprawdzisz swoją siłę i długość wydechu :) Do produkcji baniek będzie potrzebne: miseczka, płyn do mycia naczyń (1 część), woda (3 części), gliceryna (3 części, dostępna w aptece, doskonale nadaje się również mąka kukurydziana), drucik który można łatwo wygiąć. Aby zrobić płyn do baniek mydlanych, wymieszaj wodę z płynem do mycia naczyń. Zrób to jednak delikatnie, aby nie wytworzyć piany. Do mieszaniny dodaj glicerynę. Dzięki niej bańki nie będą tak łatwo pękały. Przyrząd do puszczania baniek zrobisz z giętkiego drutu. Z kilku kawałków drutu uformuj kółka o różnej wielkości. Dzięki temu bańki będą miały różne rozmiary,a dzieci więcej radości, bo przez małe kółeczka będą mogły dmuchać same. Udanej zabawy!

Zadanie dla wszystkich przedszkolaków od pani Anity z języka niemieckiego
Witam was serdecznie! Dziś mam dla was grę, która polega na odgadnięciu, który z miesięcy zniknął ------>GRA
Viel Spass

Zadanie od pani Gosi i pani Elwiry dla dzieci z grupy "Stokrotki"
1. Dzisiaj znowu zapraszam na łąkę, ale tym razem Ty ją wyczarujesz. Weź białą lub niebieską kartkę - to będzie tło. Teraz najlepiej 2 odcienie zielonej - to będzie trawa na łące. Trzeba zielony kolor przedzierać na dłuższe kawałki, grube na 1 Twojego palca. Te paski należy przykleić do tła (nie muszą być prosto, mogą być pochylone w różne strony). Następniej przygotuj 3 czarne kółeczka wielkości 1 złotego (kółka odrysuj od pieniążka, wytnij je) i jeszcze 6 czerwonych kółek takiej samej wielkości. Czerwone kółeczka złóż na pół - to będą skrzydła biedronki, czarne to brzuszki biedronki. Naklej na trawkę czarne kółka a na nich czerwone, tak aby skrzydełka były lekko rozchylone. Czarnym pisakiem lub kredką dorysuj biedronce głowę, kropki (Polska biedronka ma 2 lub 6 kropek), czółki i nóżki!
2. Kolejne zadanie to zabawy matematyczne :) potrzebne nam będzie: karton, pomponiki, obcięta góra butelki plastikowej oraz nakrętki z butelek plastikowych - wzór ze zdjęcia :) Miłej zabawy

Zadanie od pani Wioli i pani Agnieszka dla dzieci z grupy "Gwiazdeczki"
1. Dzień dobry Gwiazdeczki. Posłuchajcie wiersza "Wszyscy dla wszystkich". LINK DO WIERSZA Powiedzcie jakie zawody występują w wierszu. Na czym polega ich praca?
2. A teraz spróbujcie odgadnąć zagadki: Jaki zawód wykonuje pan, który obiad gotuje nam? (kucharz) Cóż to za człowiek, powiedzcie kochani, maluje obrazy, chodzi z farbami? (Malarz) Leczy wszystkich i mnie także, leki chorym przepisuje, słowem także im pomaga i na duchu podtrzymuje (Lekarz) Bardzo się trudzi. Przynosi listy i paczki dla ludzi (Listonosz) Zrobi fryzurę, ładnie ostrzyże, Czy już wiesz kto to? (Fryzjer) Kto na skrzyżowaniu bez obawy staje, bo ręką zatrzyma auta i tramwaje? (Policjant)
3. Na koniec spójrzcie na kartę pracy. Połączcie osobę z jej cieniem. Powodzenia przedszkolaki!

Zadanie od pani Martyny dla dzieci z grupy "Jagódki"
1. "Opowiedz o swojej zabawce" - Proszę o przeprowadzenie rozmowy z dzieckiem na temat ulubionej zabawki: - Jak się nazywa twoja ulubiona zabawka? - Dlaczego ją lubisz? - Skąd ją masz?
2. Zmęczone zabawki - zabawa ruchowa rozwijająca twórcze myślenie. Zapraszamy do zabawy całą rodzinę. Do zabawy potrzebna będzie różdżka np. kredka, patyk itp... Rodzic - wróżka ma różdżkę i za jej pomocą musi "uśpić" wszystkie zmęczone zabawki. Uczestnicy zabawy sami decydują, jaką "stają się" zabawką naśladując jej ruchy, ale bardzo powoli. Uczestnik - zabawka, dotknięty różdżką, zasypia. Zabawę można powtórzyć kilka razy, zmieniając "wróżkę".
3. Jagódki, dzisiaj z pomocą rodzica zrobicie sobie nową zabawkę - gąsienicę. Materiały: kolorowa długa skarpeta, sznurek lub tasiemka, wata do wypchania, druciki kreatywne w różnych kolorach, guziki, taśma dwustronnie przylepna, nożyczki, igła i nitka. Wykonanie:
1. Skarpetkę wypychamy watą. Koniec związujemy sznurkiem. 2. Całą skarpetę owijamy sznurkiem lub tasiemką. 3. Druciki kreatywne rozcinamy na mniejsze kawałki i przymocowujemy w górnej części skarpetki do poszczególnych sznurków. 4. Guziki przyszywamy lub przyklejamy za pomocą taśmy do głowy gąsienicy. 5. Koniec! Brawo :) !