Konkurs "Zwierzaczek Cudaczek"

Newsy Składamy serdeczne i gorące podziękowania Rodzicom, którzy wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym "Zwierzaki Cudaki" z gazetki "Wieści Pszczółkowe". Komisja w składzie Rodziców wyróżniła prace dzieci: Oliviera, Adama, Kacpra, Olgi, Jakuba i Julki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przepiękne warzywne zwierzaki , rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość, a dzieciom gratulujemy wygranej. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

"Dzień Szalonego Kapelusza"

NewsyPo raz kolejny udowodniliśmy, że dzień w przedszkolu wcale nie musi być smutny i ponury. 8 listopada obchodziliśmy "Dzień Szalonego Kapelusza". Tego dnia poranek rozświetlił przedszkolny korytarz paletą barw i kształtów pięknych szalonych kapeluszy. Dzieci przyniosły interesujące i zaskakujące nakrycia głowy. W tym wyjątkowym dniu w przedszkolu bardzo dużo się działo. Cała społeczność przedszkolna spotkała się w Sali gimnastycznej na wspólnej zabawie. Dzieci wysłuchały opowieści teatralnej o "Jasiu i Małgosi". Chętnie i umiejętnie rozpoznawały i nazywały różne rodzaje kapeluszy rozwieszone w Sali. Rozwiązały zagadki obrazkowe pod którymi kryły się kontury kapeluszy. W salach wykonały grupowy Szalony Kapelusz. Nie zabrakło także prezentacji przygotowanego w domu Szalonego Kapelusza i wspólnego zdjęcia. Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność w przygotowaniu dzieciom kapeluszy. Zapraszam do galerii zdjęć tutaj

Wizyta policjantów w przedszkolu

NewsyDnia 28.10 nasze przedszkole gościło kogoś specjalnego. W związku z tym, iż w naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, dzieci tego dnia miały okazję brać udział w spotkaniu z policjantami. Podczas tej wizyty głównym tematem było bezpieczeństwo na drogach - czyli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pan policjant zwracał również uwagę dzieci na wszelkie inne zagrożenia np. jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy oraz w jaki sposób uniknąć ugryzienia przez psa. Przypomnieliśmy sobie również najważniejsze numery alarmowe w razie groźnej sytuacji. Największą atrakcją okazał się jednak wóz policyjny. Pan policjant wraz z panią policjantką zaprosili dzieci do obejrzenia ich samochodu służbowego. Dzieci z zaciekawieniem wchodziły i oglądały co znajduje się w środku. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu nikt nie będzie się już obawiał spotkania z funkcjonariuszem, a policjanci będą kojarzyli się z kimś do kogo zawsze możemy zwrócić się o pomoc. Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć tutaj.

Marszobieg

NewsyDnia 11 października nasze przedszkolaki z grup "Żabki", "Wróbelki" oraz "Słoneczka" wzięły udział w marszobiegu. Był to już czwarty taki start naszych małych "zuchów". Akcja charytatywna zorganizowana została aby pomóc w leczeniu oraz rehabilitacji dzieciom hutników. Dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do inicjatywy, dziarsko pokonując wyznaczoną trasę. Mimo nie najlepszych warunków pogodowych "Żabki","Wróbelki" oraz "Słoneczka" rozpoczęły marszobieg. Było warto, ponieważ za każde przebyte kilometrowe okrążenie do puli wpadało kolejne 5 złotych na szczytny cel.

Dzień Edukacji Narodowej

UroczystościW piątek 14.10.2016 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Już od samego rana dało się wyczuć odświętny nastrój. Dzieci pięknie poubierane na galowo zgromadziły się wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz wszystkimi pracownikami przedszkola na sali gimnastycznej. Wszystkie grupy przygotowały na tę okazję specjalne występy. Usłyszeliśmy piękne wiersze oraz piosenki. Oczywiście nie zabrakło podarunków - własnoręcznie wykonane kwiaty ze słodką niespodzianką :) Dzieci w ten sposób dziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, zabawę, czyste sale oraz smaczne obiadki. Kochane dzieci - dziękujemy :)

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć TUTAJ