Kino Przedszkole

NewsyOd grudnia 2016 r. dzieci z grup: "Wróbelki", "Żabki" i "Słoneczka" będą brały udział w projekcie Kino Przedszkole. Nasze dzieci będą brały udział w 5 seansach. Cena za 5 seansów w karnecie to 40,00 zł. Pieniądze proszę wpłacać u nauczycieli poszczególnych grup.

Program "Słucham, rozumiem i mówię".

NewsyDnia 26 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci 3,4 letnich i innych osób zainteresowanych. Podczas spotkania neurologopeda p. Aneta Stukan przedstawiła swój program innowacji pedagogicznej pt. "Słucham, rozumiem i mówię". Omówione zostały treści programu oraz cele terapeutyczne. Prezentacja multimedialna była propozycją ćwiczeń logopedycznych do wykonywania w warunkach domowych w formie zabawy. Na koniec zostały rozdane szczegółowo opisane instruktaże logopedyczne, propozycje zabaw logopedycznych oraz ankieta dodycząca programu.

Konkurs "Zwierzaczek Cudaczek"

Newsy Składamy serdeczne i gorące podziękowania Rodzicom, którzy wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym "Zwierzaki Cudaki" z gazetki "Wieści Pszczółkowe". Komisja w składzie Rodziców wyróżniła prace dzieci: Oliviera, Adama, Kacpra, Olgi, Jakuba i Julki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przepiękne warzywne zwierzaki , rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość, a dzieciom gratulujemy wygranej. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

"Dzień Szalonego Kapelusza"

NewsyPo raz kolejny udowodniliśmy, że dzień w przedszkolu wcale nie musi być smutny i ponury. 8 listopada obchodziliśmy "Dzień Szalonego Kapelusza". Tego dnia poranek rozświetlił przedszkolny korytarz paletą barw i kształtów pięknych szalonych kapeluszy. Dzieci przyniosły interesujące i zaskakujące nakrycia głowy. W tym wyjątkowym dniu w przedszkolu bardzo dużo się działo. Cała społeczność przedszkolna spotkała się w Sali gimnastycznej na wspólnej zabawie. Dzieci wysłuchały opowieści teatralnej o "Jasiu i Małgosi". Chętnie i umiejętnie rozpoznawały i nazywały różne rodzaje kapeluszy rozwieszone w Sali. Rozwiązały zagadki obrazkowe pod którymi kryły się kontury kapeluszy. W salach wykonały grupowy Szalony Kapelusz. Nie zabrakło także prezentacji przygotowanego w domu Szalonego Kapelusza i wspólnego zdjęcia. Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność w przygotowaniu dzieciom kapeluszy. Zapraszam do galerii zdjęć tutaj

Wizyta policjantów w przedszkolu

NewsyDnia 28.10 nasze przedszkole gościło kogoś specjalnego. W związku z tym, iż w naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, dzieci tego dnia miały okazję brać udział w spotkaniu z policjantami. Podczas tej wizyty głównym tematem było bezpieczeństwo na drogach - czyli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pan policjant zwracał również uwagę dzieci na wszelkie inne zagrożenia np. jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy oraz w jaki sposób uniknąć ugryzienia przez psa. Przypomnieliśmy sobie również najważniejsze numery alarmowe w razie groźnej sytuacji. Największą atrakcją okazał się jednak wóz policyjny. Pan policjant wraz z panią policjantką zaprosili dzieci do obejrzenia ich samochodu służbowego. Dzieci z zaciekawieniem wchodziły i oglądały co znajduje się w środku. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu nikt nie będzie się już obawiał spotkania z funkcjonariuszem, a policjanci będą kojarzyli się z kimś do kogo zawsze możemy zwrócić się o pomoc. Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć tutaj.