Zadania na Środę 28.10.2020r.

Zadania dla grupy "Rybki"

Dzień dobry! Zadanie od pani Moniki

1. Proszę odgadnąć zagadkę:

To dom dzikich zwierząt, tu wolniej płynie czas. Śpiewem ptaków Cię zaprasza piękny, zielony... (las) 2. Przyjrzyjcie się ilustracji przedstawiającej las. Opowiedzcie:

-kto mieszka w lesie? -nazwijcie zwierzęta, które występują na ilustracji. -czego nie wolno robić w lesie? -czy można samemu chodzić do lasu? 3. Proszę odgadnąć drugą zagadkę:

"Co to za zwierzątko, które w dziupli mieszka. Rudy ma ogonek, chętnie zje orzeszka." (wiewiórka) 4. Przyjrzyjcie się ilustracji przedstawiającej wiewiórkę. Opowiedzcie o jej wyglądzie i wymieńcie przysmaki wiewiórki.

Proszę przeliczyć ile żołędzi znajduje się na ilustracji. 5. Zabawy z wykorzystaniem wiersza I. Salach Wiewióreczka.

Proszę posłuchać wiersza i powtarzać tekst z klaskaniem. Powtarzajcie wiersz głośno i cicho. Wiewióreczka ruda oczkiem sobie mruga. Damy jej orzech, może przyjdzie tutaj. Ma rudy ogonek, oczka jak węgielki, a na uszkach śmieszne czerwone pędzelki.

Zapraszam Was do zabawy ruchowej "Ptaszki wracają do gniazda".

Poproście rodziców o rozłożenie na podłodze hulaj hop (jeśli nie ma, można utworzyć ich obrysy z wstążki, pasków czy linki). W kręgu stoi dziecko. Na hasło "ptaszki wyfruwają z gniazda" dziecko wylatuje z kręgu, krążąc po pokoju. Jeśli rodzic rzuci hasło "ptaszki jedzą ziarno" dziecko musi przykucnąć i naśladować zbieranie ziarenek. Natomiast na hasło "ptaszki wracają do gniazda" dziecko jak najszybciej wraca do kręgu.

Celem zabawy jest rozwój ruchowy, reagowanie na sygnał i ćwiczenie spostrzegawczości. Miłej zabawy! Pani Gabrysia

WAŻNY KOMUNIKAT!

Drodzy Rodzice !

Decyzją Sanepidu nasze przedszkole od jutra 28.10.2020 do 6.11.2020 zostaje zamknięte.

Po zaświadczenie do zakładu pracy proszę zgłaszać się od poniedziałku (02.11.2020 ) do intendenta, po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu godziny przyjścia.

W dniu 13.10.2020 o godzinie 9.00 fotograf będzie robił dzieciom zdjęcia.

KOMUNIKAT!

Uwaga Rodzice!
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkola od dnia 08.10.2020 r. w przedszkolu uruchamiamy domofon.
Rodzic przyprowadzający dziecko dzwoni do swojej grupy mówiąc kogo
przyprowadził, wówczas przychodzi Pani z danej grupy i odbiera dziecko.
Rodzic odbierający dziecko dzwoni do swojej grupy mówiąc kogo odbiera.
Następnie Pani z danej grupy przyprowadza dziecko.
Kartę rodzic może odbić sam. Jeśli rodzice mają 1 kartę,
wówczas można ją dać do odbicia Pani bądź dziecku.

Ważny komunikat!

Uwaga Rodzice!
Do dnia 16.10.2020 należy utworzyć konto na stronie eprzedszkole
celem wglądu w odpłatności za przedszkole.
Od miesiąca listopada (płatność za październik) na podane w systemie adresy mailowe intendent
będzie wysyłał kwoty odpłatności za przedszkole.
Rodzicom, którzy nie utworzą konta zostaną one utworzone bez możliwości wglądu.